O ručně tkaných vlněných dekách, o původu zboží a zpracování vlny ...

Ručnětkané.cz

Tato stránka vznikla po desetileté spolupráci s kamarádem z Pakistánu. Potkal jsem ho na svých cestách po blízkém a středním východu a od té doby jsem ho již několikrát navštívil. Sám byl kdysi tkalcem celých 8 let, ale situace místních tkalcovkých rodin ho přiměla k vytvoření asociace pro pomoc v obchodním vyjednávání s nefér nákupčími, k vytvoření nových možností vzělávání (nové školy) pro chlapce i dívky tkalců, lékařské zázemí atd...

Tato lokální asociace se zavázala propagovat místní produkty vyráběné ručně pomocí staletých technik. Dosáhly ve svých projektech i na finanční podpory od USA i EU.

Precizní zpracování je samozřejmostí.

Co budeme prodávat? - ručně tkané vlněné deky různých kvalit, dále i jemné šátky a plédy. Tyto přírodní produkty jsou tkané hlavně z ovčí vlny, ale možno také z kozí, angorské i velbloudí. Tato vlněná látka není ochuzena o skvěle fungující lanolin, proto udržují teplo mnohem lépe než syntetické přikrývky. Budete překvapeni, jak rychle se zahřejete! Ať už ji používáte večer na pohovce, na balkóně, na pikniku nebo kdekoli. Naše vlněné deky jsou k dispozici v přírodních tónech nebo přírodně barvené, které jsou po okrajích zdobeny krásnými barevnými hraničními linkami v různých barvách: Někdy mají vetkané linie v příjemných zemitých tónech a někdy v jasných barvách. Někdy jsou tyto ozdobné vzory širší, jindy užší, jindy jsou vlnité a třeba i ve tvaru kosočtverce. Okraje zdobí velice kvalitně spletené třásně - dle obrázků. Jelikož jsou všechny tkané ručně, rozměry se mohou mírně lišit. 

Spolupracují také s Malála Júsufzaj - což je mladá bojovnice za lidská práva a práva na vzdělání především dívek v muslimské zemi, za což v roce 2014 získala Nobelovu cenu za mír.

Vlěná příze pro tkaní se získává z místních ovcí a ručně se spřádá a dále se také nakupuje z Austrálie, Číny nebo Japonska.

Deky a podobné zboží se tká v 15-ti až 20 kusech maximálně. Vlnu předou ženy, muži tkají na dřevěných stavech. Tradici mají obrovskou, jsou to opravdoví mistři svého řemesla. Prodávají se i skvěle provedené napodobeniny ručního tkaní za "lepší ceny"... Za tyto vlněné věci ručím, že jsou ručně tkané.

Pokud máte zájem o ručně tkanou ovčí vlnu v metráži - neváhejte mě kontaktovat.

V případě zájmu tkáme na zakázku dle domluvy - tady je můj email a telefon: info@rucnetkane.cz , +420 776078786 . Díky za zájem a v případě nákupu přeji příjemné užívání!

Adam